הנרייטה סאלד קרית שמונה - מצודות
0
מ"ר

 מסחר
ותעסוקה

0
מ"ר

שטחי
קהילה

0

יח"ד

0

בינוי
יח״ד

סטטוס תכנוני:

 פרא רולינג   סטטוטורי

שותף

 

צמח המרמן

אדריכל

 

גורדון אדריכלים

חברות מצודות וצמח המרמן, יוזמות תכנית להתחדשות עירונית במתחם המזרחי לאורך רחוב הנרייטה סאלד.

המתחם משתרע על שטח של כ 25 דונם, בו 5 מבנים בני 3 קומות, עם כ- 84 יח"ד.   

מתחם זה (מתחם א') מהווה את החולייה הראשונה (המזרחית ביותר) מבין 3 מתחמי התחדשות עירונית לאורך רחוב הנרייטה סאלד המחבר בין קריית שמונה לעמק החולה, כפי שנקבע בתוכנית האסטרטגית לעיר.

ההזדמנות בפיתוחו של המתחם מתבססת על מיקומו האטרקטיבי והייחודי בפתחת עמק החולה, בין נחל עין זהב לפארק קק"ל, בלב אזור עם ערכי טבע, סמוך לתחנת רכבת עתידית ולאיזור תעסוקה מתחדש .התוכנית מציעה סביבת חיים חדשנית המשלבת, מגורים (בתמהיל מגוון עם נוף מרשים לטבע הסובב לנחל להר חרמון ולעמק החולה), שטחי קהילה משותפים, חללי עבודה ומשרדים, שטחי ציבור (גני ילדים ומעונות) ומסחר.רשת רחובות ושבילים מאפשרת תנועה בטוחה להולכי רגל ולתנועות רכות, נקיה מתנועת כלי רכב. הרשת נשענת על אופייו הייחודי של המקום ומייצרת חווית הליכה איכותית בנגישות גבוהה אל סביבת הנחל, לרחוב תל חי ולרחוב הנריטה סאלד. הרשת עוטפת את המבנים ומשלבת מערכת חצרות ושבילים המקושרת למערכת השבילים העירונית ומכוונת למוקדים העירוניים הקיימים ולאזורי הפיתוח העתידיים.  בקצה כל שביל מוקד פעילות שונה ליד הנחל.

ההזדמנות בפיתוחו של המתחם מתבססת על מיקומו האטרקטיבי והייחודי בפתחת עמק החולה

החללים תחומים בטיפולוגיות בינוי המשלבות בניה מרקמית בגובה של 7 קומות עם מבנים גבוהים בני 15-18 קומות.   בקומות הקרקע של מבני המגורים בדופן של הרחבות והשבילים,  יפעלו שטחי ציבור, קהילה ופנאי. לאורך רחוב הנריטה סאלד המקשר בין תחנת הרכבת העתידית לעיר, מוצעים שטחי תעסוקה  ומסחר עירוני. סה"כ  מוצעים  כ- 850  יח"ד , 2600 מ"ר שטחי ציבור, 650 מ"ר שטחי קהילה ו1600 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה.פתרונות החניה משולבים בין תת הקרקע ועל הקרקע, עם גישה ממערכת הרחובות הקיימת.

תפיסת התכנון - "שכונת חיים"

תפיסת התכנון שלנו, משלבת את היתרונות של המרחב הכפרי עם היתרונות של העיר ויוצרת את
שכונת החיים, מקום שחיים בו ולא רק ישנים בו.

"שכונת החיים" מתוכננת ונבנית על פי עקרונות תכנון בר קיימא ובניה ירוקה ברמה גבוהה ביותר על מנת לשמור על הסביבה של כולנו, לחסוך אנרגיה הן ברמת הדירה והן ברמת השכונה וליצור סביבה חברתית ועירונית מיטיבה. אנו מאמינים שזהו תו התקן החדש לתכנון שכונות מגורים בארץ בכלל ובערי הנגב והגליל בפרט ומקווים שכל השכונות העתידיות יוקמו על פי אותם עקרונות וסטנדרט התכנון אותו הצבנו בפרויקט המושבה העירונית בשדרות.

הפרדת רכבים

מילדים

קהילה
תעסוקה ושירותים

ברחבי השכונה

ביטחון אישי
כלכלה שיתופית

(רכבים, כלי עבודה ועוד)

חינוך,תרבות

וחיי פנאי

תמהיל מגוון של

אוכלוסיות וגילאים

בניה ירוקה
טבע ומרחבים

פתוחים

נגישות
דברו איתנו

או השאירו הודעה ונציג
שלנו יחזור אליכם בהקדם